Keňa - nielen veľká migrácia v Masai Mara s slovenskou sprievodkyňou

Masai Mara, Lake Nakuru, Lake Naivasha, NP Amboseli
Privátne safari napríklad len pre vašu rodinu (4 6 osôb) s českým sprievodcom po najslávnejších keňských safari rezerváciách. Spoločne prežijeme to najlepšie safari v najslávnejších rezerváciách - preskúmame pláne v Masai Mara, pozrieme si plameniaky u jazera Lake Nakuru a budeme stopovať slony v krásnej krajine NP Amboseli , kde sa v pozadí týči Kilimanjaro. Prežijeme 7 krásnych dní (6 nocí v Keni) uprostred africkej buše. To všetko s českým sprievodcom v skupinke max. 6 klientov.

Na čo sa môžete tešiť

Safari v NP Masai Mara - celodenné safari v kráľovnej NP

Safari pri jazere Nakuru - plameniaky

Slony v Amboseli - krásna krajina s výhľadom na Kilimanjaro

Max 6 osôb v aute - každý má miesto pri okne

Lodge na krásnych miestach, niektoré s bazénmi pre vaše pohodlie

Cena od: 2.750 EUR
Noci v destinácii: 6/ dni zájazdu: 9
Keňa -Nielen za veľkou migráciou s českým sprievodcom. Chcem vedieť viac

Program

1. deň- odlet z Viedne (poprípade z Budapešti alebo Prahy)

odlet do Nairobi
 

2. deň- Nairobi - Masai Mara

Po rannom pristátí v Nairobi sa stretneme s naším sprievodcom a vyrazíme na dlhú cestu do NP Masai Mara (cca 6 hod). Cestou sa zastavíme, aby sme si dali obed a prezreli si veľkú priekopovú prepadlinu (východoafrický rift). Dlhá cesta k rieke Mara sa oplatí - už popoludní vstúpime do NP Masai Mara, otvoria sa nám kenskej pláne a začína safari. Po príchode do lodge sa ubytujeme v luxusných stanoch s pohodlnými posteľami a vlastnou kúpeľňou a wc. Dnes v noci prvýkrát budeme počuť zvuky africkej buše ...

Strava: Obed - večera

3. deň - Safari v Masai Mara

Po raňajkách vyrazíme na celodenné safari v NP Masai Mara. Budeme hľadať všetko od malých vtáčikov cez veľké mačky až ku slonom, antilopám ... Nájdeme pekné miesto s výhľadom, kde si dáme piknikový obed. Večer sa vrátime do nášho kempu na večeru.

Strava: Raňajky - obed - večera

4. deň- Masai Mara,Lake Nakuru

Po raňajkách sa rozlúčime s Masai Marou, opustíme park a vydáme sa na severo-východ k jazeru Nakuru. Cestou si dáme obed, aby sme si popoludní (cesta bude trvať cca 6 hod) užívali safari v okolí jazera Nakuru. Lake Nakuru je preslávené svojimi kŕdľami nádherných plameniakov na vodnej hladine. Popoludní si užijeme safari v okolí jazera. Večer si v lodži dáme večeru, budeme sa od ohňa pozerať do okolitej buše a spomínať na dnešné zážitky.

Strava: Raňajky - obed - večera

5. deň- Lake Naivasha

Po raňajkách sa rozlúčime s jazerom Nakuru, aby sme sa zastavili pri nemenej slávnom jazere Naivasha. Čaká nás krátky prejazd - cca 2 hod. Popoludní vyrazíme na pešie safari. Počas prechádzky buši budeme počuť a vnímať úplne iné zvuky ako z auta, budeme súčasťou prírody a  tiež sa cítiť ohrození. Počas pešieho safari budeme pozorovať malé živočíchy, stopy, vtáky, naučíme sa odlíšiť zvieratá podľa trusu alebo zistíme, ktorá z bylín nám pomôže v buši prežiť a ktorá je jedovatá. Safari na pešo je jeden z najsilnejších zážitkov v Afrike. Pešie safari prerušíme a vyrazíme na plavbu loďou po jazere Naivasha. Výhľad na africkú krajinu z vody je opäť iný - budeme sa plaviť okolo hrochov, uvidíme vodné vtáky ... V lodži môžete skočiť do bazéna a osviežiť sa po celodennom putovaní, dáme si večeru a budeme sa rozprávať o dnešných zážitkoch.

Strava: Raňajky - obed - večera

6. deň - NP Amboseli

Dnes sa začneme približovať k moru ... pomaly. Cestou sa zastavíme na 2 noci v NP Amboseli - kráľovstvo slonov s výhľadom na Kilimanjaro. Popoludní nás už čaká prvé safari v tomto krásnom parku. Celkom určite sa zastavíme na vyhliadke, odkiaľ sa nám otvorí výhľad na najvyššiu horu Afriky - Kilimanjaro (ak nám to počasie nepokazí). Celé popoludnie budeme hľadať zvieratá a obdivovať krásu, eleganciu a inteligenciu slonov.

Strava: Raňajky - obed - večera

7. deň - NP Amboseli

Celodenné safari v Amboseli bude veľkým zážitkom - nikam sa neponáhľame, budeme mať čas pozorovať aj vtáky, malé zvieratá, rastliny ... Budeme si v pokoji rozprávať o tom, čo vás bude zaujímať a strávime plný deň v buši. Na obed si nájdeme nejaké krásne miesto, rozložíme si piknik a otvoríme vychladený nápoj podľa chuti ... Budeme vnímať skutočnú pohodovú africkú atmosféru.

Strava: Raňajky - obed - večera

8. deň - rozlúčka s Afrikou a odlet domov

S množstvom zážitkov nás čaká posledná časť našej cesty - vrátime sa na letisko do Nairobi, odkiaľ odletíme večer domov.

Strava
: Raňajky - obed

9. deň - prílet na zvolené letisko

Cena zahrňuje

 • Letenku Praha/Viedeň/Budapešť - Nairobi - Praha/Viedeň/Budapešť v ekonomickej triede 
 • Ubytovanie v pohodlných lodžiách (3 * +) - bungalovy alebo luxusné stany (pevná podlaha, vlastné WC, kúpeľňa)
 • Stravovanie s plnou penziou (raňajky a večere v lodžiách, obedy vo forme piknikov podľa programu) na safari
 • Pozemnú prepravu vozidlom Toyota LandCruiser 4x4 - každý klient miesto pri okne
 • Safari podľa programu
 • Pešie safari
 • Plavba po jazere Naivasha Českého sprievodcu - náš vlastný sprievodca
 • Doprovod kvalifikovaného anglicky hovoriaceho sprievodcu
 • Vstupy do všetkých národných parkov a rezervácií v rámci programu (Masai Mara, Lake Nakuru, Lake Naivasha, Amboseli)
 • Zákonné poistenie proti úpadku
 • Malá skupina max. 6 osôb + český sprievodca

Cena nezahrňuje

 • Nápoje a stravovanie mimo program
 • Prepitné
 • Zdravotné poistenie a pripoistenie
 • Ďalšie výdavky, ktoré nie sú vyššie špecifikované
 

Keňa-nielen veľká migrácia so slovenskou sprievodkyňou