Peru Colca okruh

so slovenskou sprievodkyňou

Na čo sa môžete tešiť

Návšteva historického centra Limy, hlavného mesta španielskeho miestokráľovstva

Slovensky hovoriaci sprievodca počas celého okruhu

Trasa kaňonu Colca, jediné miesto v Peru, kde môžete vidieť kondorov

Objavovanie plávajúcich ostrovov Uros, trstinových ostrovov, na ktorých žijú ľudia Urosov.

Návšteva Machu Picchu, ikony inckej architektúry a inžinierstva, a jedného z nových 7 divov sveta.

Súhrn programu

D1 : let z Viedne s prestupom do Limy hl.mesta Peru
D2 : Lima
D3 : Lima/ Arequipa prelet
D4 : Arequipa/ Chivay
D5 : Chivay/ Cruz Del Condor/ Chvay/ Puno
D6 : Puno
D7 : Puno/ Cusco - autobus
D8 : Cusco / Chinochero/ Maras/ Ollantaytambo/ Aguas Calientes
D9 : Aguas Calientes / Poroy/ Cusco
D10 : Cusco
D11 : Cusco / prelet LIMA/- odlet domov
D12: príchod domov
Cena od: 3550 EUR
Noci v destinácii: 10/ dni zájazdu: 12
Peru/ Colca okruh so slovenským sprievodcom

Program

1. deň- odlet z Viedne s prestupom-príchod Lima

Po prílete do Limy prejdeme pasovými formalitami a vodič nás odvezie do hotela. Ubytujeme sa a budeme mať večer na odpočinok. Môžeme spoločne zájsť na večeru (nie je v cene zájazdu) alebo relaxovať po dlhej ceste.

Prenocovanie v hoteli JOSE ANTONIO LIMA **** alebo podobnom.
www.hotelesjoseantonio.com

2. deň- Lima

Lima je známa ako mesto kráľov. Jej zakladateľom nebol nikto menší ako slávny dobyvateľ Francisco Pizarro, ktorý mesto založil už v roku 1535. Lima je tiež jedným z mála juhoamerických miest, ktoré si uchovalo koloniálnu atmosféru a ducha minulosti. Jej centrum je zapísané na zozname UNESCO. My si ju dnes prezrieme.

Po raňajkách vyrazíme, navštívime katedrálu z roku 1625. Tá bola v 20. storočí zničená zemetrasením av roku 1940 prestavaná. Za jednoduchou fasádou sa vo vnútri nachádza bohatá drevená výzdoba, kaplnky a pódium na bohoslužby. Pokračujeme k ďalšej významnej pamiatke – kláštoru San Francisca. Kláštor je zaujímavou kombináciou koloniálnej architektúry s modernými prvkami. Vnútri si prezrieme krásne fresky, obloženie sevillskou dlažbou, nekonečné katakomby s pozostatkami viac ako 25.000 pochovaných a výjavmi zo života San Francisca. Kláštor je neďaleko hlavného námestia Plaza Mayor.

Unavení históriou si dáme obed v miestnej reštaurácii. Popoludní si prezrieme múzeum Laco Herrera – otca a zakladateľa peruánskej archeológie. Jeho syn následne vybudoval celé múzeum, ktoré nám ukáže dejiny Peru od starovekých kultúr.

Stravovanie: raňajky - obed - večera

Prenocovanie v hoteli JOSE ANTONIO LIMA **** alebo podobný
www.hotelesjoseantonio.com

3. deň- Arequipa

Po raňajkách preletíme domácou linkou do Arequipy, ktorá leží takmer 2.400 m n.m. Hneď po prílete začneme preskúmavať Arequipu a okolie. Začneme na vyhliadke El Carmen, odkiaľ sa otvoria výhľady na zelené údolie s políčkami a farmami. Za mestom sa zastavíme v na predmestí Yanahuara. Miestni stavitelia tu používali na stavbu domov kremeň a perleťovo biele horniny. Mesto má jedinečnú koloniálnu atmosféru, ktorú dopĺňajú výhľady na okolité sopky. Prezrieme si aj centrum mesta a katedrálu, ktoré s hlavným námestím patrí medzi najkrajšie v celom Peru. Popoludní navštívime ďalší jedinečný skvost – kláštor Santa Catalina. Kláštor založila a financoval Maria de Guzman v polovici 16. storočia. Kúpila celú štvrť v meste, ktorú obohnala vysokým múrom a založila konvent pre výchovu mladých dievčat. Kláštor je tak mesto v meste plné úzkych uličiek a malých domčekov. Až do roku 1970 bol verejnosti zatvorený a až po návšteve pápeža v Arequipe bol otvorený verejnosti. Popoludní ešte navštívime múzeum Santuarios Andinos, kým sa ubytujeme v hoteli.

Stravovanie: raňajky

Prenocovanie v hoteli CASA ANDINA SELECT AREQUIPA **** alebo podobnom
www.casa-andina.com

4. deň- údolie Colca

Dnešný deň nášho poznávacieho zájazdu do Peru prežijeme v horách okolo kaňonu Colca. Prechádzame okolo národného parku Pampa Caňahua. Budeme si užívať nádhernú horskú krajinu. Uvidíme miestne lamy, alpaky, vikune... Okolo nás sa otvárajú výhľady na sopky Misti a Chachani. Cestou si dáme obed v miestnej reštaurácii než popoludní dorazíme do nášho hotela v Chivay.

Stravovanie: raňajky - obed

Prenocovanie v hoteli EL REFUGIO **** alebo podobnom.
www.refugiohotelcolca.com

5.deň - Kaňon Colca - kondori pod nami

Po raňajkách naša cesta zamieri do Cruz do Condor pri kaňone Colca. Otvoria sa nám neuveriteľné výhľady do kaňonu. Priepasť pod nami padá 1.200 m a steny kaňonu dosahujú až 3.000 m. Pri troche šťastia uvidíme kondory, ktoré sem prilietajú za potravou. Rozpätie krídel kondorov dosahuje až 5 m a vidieť tieto majestátne vtáky je veľký zážitok. Popoludní dorazíme do Puna na brehu jazera Titicaca, kde sa ubytujeme.

Stravovanie: raňajky

Prenocovanie v hoteli XIMA PUNO*** alebo podobnom
www.ximahotels.com

6.deň - Jazero Titicaca a rákosové ostrovy Uros

Cieľom dnešného dňa je jazero Titicaca a rákosové ostrovy Uros. Budeme spoznávať miestne tradície, štýly obliekania, spôsob bývania a živobytia. Urovia žijú na ostrovoch z rákosia, ktorý slúži aj ako stavebný materiál na stavbu chyže aj lodí. Žijú tak odlišným štýlom života ako my, že si budete pripadať ako na inej planéte.

Ďalším naším cieľom je ostrov Taquile, ktorý sa týči uprostred jazera Titicaca a patrí medzi 3 hlavné ostrovy na jazere. Najskôr sa prekľučkujeme okolo ostrovov Uros než vyplávame na otvorenú hladinu jazera. Z prístavu na ostrove náš čaká výstup asi 130 výškových metrov na hrebeň ostrova. Vystúpime okolo terasových políčok do dediny. Cestou uvidíme do diaľky jedinečnú krajinu okolo jazera, rákosové ostrovy na jazere… Obed si dáme v miestnej komunite. Večer sa vrátime do Puna

Stravovanie: raňajky – obed

Prenocovanie v hoteli XIMA PUNO*** alebo podobnom
www.ximahotels.com

7.deň - Cusco

Po raňajkách vyrazíme smerom do mesta Cusco, ktoré je štartovacím miestom na návštevu Machu Picchu. Podľa príslovia "aj cesta je cieľ" pôjdeme dnes fantastickou krajinou pozdĺž andských vrcholkov cez náhornú planinu altiplano. Okolo nás sa budú týčiť vrcholky Ánd a my vystúpime až do priesmyku La Raya v nadmorskej výške 4.312 m n.m. Nielen auto bude postrádať kyslík ... Po cca 100 km z Puna navštívime mesto Pucara, ktoré je preslávené výrobou keramického tovaru, najmä sošiek "malých býkov".

Cestou si ešte stihneme dať obed v miestnej reštaurácii a navštívime archeologické náleziská Racchi a Andahualillas s barokovým kostolom známym ako "Sixtínska kaplnka Ameriky". V podvečer dorazíme do Cusca, kde sa ubytujeme.

Stravovanie: raňajky - obed

Prenocovanie v hoteli XIMA CUSCO **** alebo podobnom
www.ximahotels.com

8.deň - Trhovisko, soľné bane, Aguas Calientes

Dnešný deň prežijeme na trhu medzi miestnymi obyvateľmi V Chincheri alebo Pisacu. Nie je to turistická atrakcia, ale skutočný obchod, kde my sme iba divákmi, nie zákazníkmi. Tradičné farebné oblečenie miestnych dodáva celému trhovisku fotogenickosť. Sme asi 30 km od Cusca vo výške cez 3.700 m n.m., odkiaľ sa nám otvárajú nádherné výhľady do Posvätného údolia.

Navštívime soľné bane Marasu. Tradícia získavania soli odsoľovaním vody je staršia ako incká ríša. Nájdeme tu cez 3.000 soľných jazier vyhĺbených do úbočia hory. Je neuveriteľné, čo miestni stavitelia dokázali postaviť. Popoludní si dáme obed v miestnej reštaurácii.

Popoludní začneme v jednom z doteraz obývaných inkských miest - Ollantaytambu. Pred príchodom Európanov bolo Ollantaytambo jedným z administratívnych centier. Zostalo nedokončené a uvidíme tak aj obrovské 4 m vysoké monolity, ktoré slúžili ako stavebný materiál. Popoludní potom dôjdeme na stanicu, odkiaľ odídeme vlakom do Aguas Calientes - mestečka ležiaceho pod Machu Picchu.

Stravovanie: raňajky - obed – večera

Prenocovanie v hoteli XIMA CUSCO **** alebo podobnom
www.ximahotels.com

9.deň - Machu Picchu

Minibusom sa necháme skoro ráno vyviezť prudkými serpentínami k Machu Picchu. Toto „stratené mesto Inkov“ bolo objavené až v roku 1911. Patrí k najslávnejším pamiatkam na svete. Budeme stáť v úžase nad dokonalou architektúrou a stavebným umom Inkov. Rovnako taká tajomná je jeho história, prečo bolo opustené a aj ako sa volalo. Názov Machu Picchu je odvodený od susednej hory. Rovnako tak je tajomná funkcia Citadely, o ktorej sa len dohaduje. Mesto leží v nadmorskej výške 2.400 m n.m. a rozprestiera sa na dvoch kopcoch oddelených sedlom. Strávime tu celý deň. Popoludní zídeme dole a vrátime sa vlakom do Cusca.

Stravovanie: raňajky

Prenocovanie v hoteli XIMA CUSCO **** alebo podobnom
www.ximahotels.com

10.deň - Cusco

Dnes si prezrieme Cusco. Dozvieme sa viac o histórii Inkov a budeme obdivovať aj miestnu architektúru. Navštívime kľúčové pamiatky - Chrám boha Slnka, katedrálu, palác Wiracocha a navštívime okolité ruiny - Kenko s polkruhovým amfiteátrom, Tambomachay a Sacsayhuaman… Prehliadku zakončíme na trhu San Pedro… Večer nás čaká posledný večer s večerou a folklórnym predstavením.

Stravovanie: raňajky - večera

Prenocovanie v hoteli XIMA CUSCO **** alebo podobnom
www.ximahotels.com

11. deň- odlet domov

v skorých ranných hodinách odchod na letisko v Cuscu a prelet do Limy na medzinárodné letisko, kde nás čaká odlet domov

12. deň- príchod domov

v skorých ranných hodinách odchod na letisko v Cuscu a prelet do Limy na medzinárodné letisko, kde nás čaká odlet domov
09.10. - 20.10.2023
09.10. - 20.10.20233850 EUR 3550 EUR
Príplatok za jednolôžkovú izbu- 395 EUR
Príplatok za plnú penziu- 245 EUR
06.11. - 17.11.2023
06.11. - 17.11.20233850 EUR 3550 EUR

Príplatok za jednolôžkovú izbu- 395 EUR
Príplatok za plnú penziu- 245 EUR

Cena zahrňuje

 • Medzinárodné letenky 
 • Vnútroštátne letenky Lima/Arequipa - Cusco/Lima 
 • slovenská sprievodkyňa počas celého okruhu
 • Štandardné dvojlôžkové ubytovanie v označených alebo podobných hoteloch s raňajkami (možnosť príplatku jednolôžkovej izby)
 • stravovanie podľa programu 
 • Vstupy a návštevy podľa programu počas celého okruhu
 • Exkurzia k jazeru Titicaca tradičnou loďou
 • vlak Ollantaytambo / Machu Picchu / Poroy
 • Transfery štandardným klimatizovaným autobusom
 • Anglicky hovoriaci sprievodca počas celého okruhu 
 • prevádzka v hoteloch (nosič kufrov pre cestujúcich)
 • nosič kufrov na letisku  
 • poistenie proti úpadku

Cena nezahrňuje

 • Zdravotné poistenie a pripoistenie
 • Nápoje a osobné výdavky
 • stravovanie neuvedené v programe
 • Tipy 
 • Všetky služby, ktoré nie sú uvedené v programe alebo v dodatku

Peru Colca okruh so slovenským sprievodcom