Poznávací zájazd do Južnej Afriky so slovenským sprievodcom-14 dní

Krüger, Svazijsko, Dračie hory, Hluhluwe iMfolozi, Zululand
Náš zájazd do Juhoafrickej republiky vám ukáže za 12 dní veľký kus Južnej Afriky tak, aby ste prenikli k jej duši, veľa videli, ale ešte niečo vám aj zostalo skryté pre ďalšiu návštevu. Prežijeme safari v mnohých podobách aj rezerváciách vrátane Krugerovho NP a krásneho Hluhluwe, prejdeme sa v Dračích horách, nasajeme pokojnú atmosféru v kráľovstve Svazijsko s pohodovou náladou a rozprávkovou krajinou, dozvieme sa o histórii a kultúre kmeňov Zulu a navštívime miesta spojené s Nelsonom Mandelom. Jednoducho navštívime v Južnej Afrike miesta známe a hlavne miesta neznáme. Ak ste v Južnej Afrike boli, na tejto ceste určite objavíte nové a skryté miesta, ktoré nepatria medzi základné turistické trasy.

Malá skupinka 6 - 12 osôb, žiadne veľké autobusy
V cene všetky vstupy a plná penzia v prevažnej časti zájazdu.

Na čo sa môžete tešiť

Prehliadka Johannesburgu - Soweto, mesto

Safari na pešo v súkromnej rezervácii

Safari v otvorenom jeepe 4x4 v súkromnej rezervácii

Panorama Route - Blyde River Canyon - prírodný zázrak

Celodenné Safari v Krügerovom národnom parku

Pikniky a grilovanie v panenskej prírode

Svazijsko - úplne iná Afrika

História kmeňa Zulu

St. Lucia World Heritige Site

Safari v NP Hluhluwe-iMfolozi

Treky v Dračích horách

Křovácké maľby na skalách

Zululand a bojisko Južnej Afriky - žiadna rozprávka

Pamätník Nelsona Mandelu, aký by ste nečekali

V cene všetky vstupy a veľká časť stravovania

Cena od: 2890,-EUR
Noci v destinácii 11/ dni zájazdu: 14
Poznávací zájazd do Južnej Afriky so slovenským sprievodcom

Program

1. deň - odlet z Prahy, Viedne prípadne z Budapešti

2. deň- Vitajte v Južnej Afrike - zoznámte sa

Po prílete vás vodič odvezie do hotela, kde si môžeme oddýchnuť. Vybrali sme miesto na okraji mesta uprostred africkej buše. Popoludní môžete odpočívať na terase alebo si pretiahnuť nohy na túre (sami alebo so sprievodcom), vyraziť na horskom bicykli (na pozemku je 50 km trás), dokonca si zarybárčiť alebo sa vykúpať v bazéne (aktivity nie sú v cene) ...

Zážitky: - zoznámenie sa s bušou
Stravovanie: raňajky v lietadle

3. deň - Johannesburg - prekvapí vás

Než sa vydáte ďalej, zoznámite sa s Johannesburgom, aby ste viac porozumeli Južnej Afrike a jej ľuďom, zvykom a kultúre. Trebárs vás presvedčíme, že Johannesburg môže byť príjemné miesto pre návštevu aj život. Navštívite Soweto - najslávnejší juhoafrický township, kde žil Nelson Mandela. Dnes je to zaujímavé mesto v meste plné života a energie.

Zážitky:
- SOWETO
- Múzeum apartheidu
- Prehliadka Johannesburgu
Stravovanie: raňajky

4. deň- Do buše a na safari do Veľkého Krügerovho NP

Skoro ráno odídete z Johannesburgu smerom na východ do provincie Mpumalanga. Rýchlo opustíte nudnú a plochú krajinu okolo Johannesburgu a po rýchlej diaľnici sa dostanete do zvlnenej a fotogenickej krajiny. Zídete z diaľnice, aby ste prechádzali krásnou krajinou okolo mestečka Dullstroom. Tu sa zastavíte na obed (na vlastné náklady). Dullstroom je malé príjemné mestečko s mnohými reštauráciami a obchodíkmi. Potom sa už priblížite k Dračím horám a budete stúpať do výšky nad 2.000 m nad morom a klesať cez priesmyky až kým zídete o 1.000 m na rovinatú krajinu u Krügerovho národného parku. Ubytujete sa v súkromnej safari rezervácii.

Zážitky:
- Príjemný Dullstroom
- Scénická krajina Dračích hôr
- Ubytovanie v privátnej rezervácii vo Veľkom Krugerovom parku
Stravovanie: raňajky - večera

5. deň- Safari v súkromnej rezervácii- hurá do buše

Po raňajkách vyrazíme na pešie safari - prechádzku buši s miestnym sprievodcom, kedy budeme cítiť vôňu buše, počuť tiché zvuky, ktoré z auta nevnímate, budeme pozorovať drobný hmyz a malé živočíchy, stopovať tie zvieratá, ktoré neuvidíme, ale vďaka stopám vieme, že tu sú a oni vidia nás ... Po safari na pešo, ktoré patria k najsilnejším zážitkom aj v Afrike, sa vrátime do lodge, kde bude pripravený brunch. V lodži budeme mať čas vstrebávať ranné zážitky predtým než vyrazíme safari v otvorenom vozni 4x4. Popoludní už budeme hľadať veľké mačky, slony, nosorožce, zebry, žirafy, antilopy, vtáky ... V aute sa budeme po buši pohybovať až do zotmenia. Bude to prvý z mnohých našich safari zážitkov. Za tmy sa vrátime do lodge na večeru. Okolo ohňa si potom budeme rozprávať o dnešných "úlovkoch". V rezervácii žije celá veľká päťka (lev, leopard, nosorožec, slon, byvol) a dúfajme v šťastie, že ich aj uvidíte. Safari je zakaždým iné a vždy prináša prekvapenia ...

Zážitky:
- ranné pešie safari
- popoludňajšie safari v otvorenom vozni 4x4
- zážitky v súkromnej safari rezervácii Stravovanie: raňajky - obed - večera
 

6. deň- Panorama Route - Blyde River Canyon, Krügerov národný park

Po raňajkách opustíme luxus v súkromnej ​​lodgi a vydáme sa na Panorama Route. To je jedna z nejscénickejších trás v Južnej Afrike. Budeme obdivovať krásy kaňonu rieky Blyde (Blyde River Canyon), Bourke 's Luck Potholes a príbehy s týmto miestom spojené. Výhľady z náhornej planiny do Lowveld patrí medzi tie najúchvatnejšie výhľady, na ktoré sa nezabúda. Z náhornej planiny u God 's Window vyhliadneme dole do nekonečných plání provincie Mpumalanga. Popoludní už vstúpime do slávneho Krügerovho národného parku a začne ďalšie safari dobrodružstvo. Z nášho nákladiaku máme skvelý výhľad. Vďaka vyššiemu sedeniu uvidíme viac než ostatní návštevníci parku. Ubytujeme sa v kempe vnútri Krügerovho národného parku.

Zážitky:
- Panorama Route
- Blyde River Canyon
- Three Rondawels
- God 's Window
- Bourke 's Luck Potholes
- Kowyns Pass
- Safari v Kruger NP
Stravovanie: raňajky - obed

7. deň- Celodenné safari v Krüger

Parkom budeme prechádzať od skorého rána až do večerného zatvorenia vstupných brán. Budeme mať nekonečné možností vidieť veľa zvierat a dúfajme aj tie, ktoré sa nám v minulých dňoch skrývali. V Krüger žijú, okrem Veľkej päťky (lev, leopard, byvol, nosorožec, slon) tiež krásne antilopy kudu, Nyala, stáda zebier a žiráf ... Počas dňa sa zastavíme na niekoľkých odpočívadlách, kde si pretiahneme nohy a na niektorom z nich si dáme obed. Večer opustíme park a ubytujete sa na jeho južnej hranici.

Zážitky:
- Celodenné safari v Krugerovom národnom parku
Stravovanie: raňajky - obed - večera

8. deň-Svazijsko, Pongola - kráľovstvo kmeňa Zulu

Krugerov národný park necháte za sebou a náš zájazd po Južnej Afrike pokračuje návštevou Svazijska (nedávno premenovaného na eSwatini). Svazijsko je úplne iná Afrika - dedinská, pokojná - položená medzi vysokými kopcami. Svazijskom prejdete od severu na juh medzi trstinovým plantážami, a popoludní sa vrátite späť do Južnej Afriky. Ubytujete sa v rezervácii Pongola. To je druhá z najstarších rezervácii na svete (zal. Roku 1894) položená na území kmeňa Zulu pri brehoch jazera Jozini a pod svahmi pohoria Lebombo Mountains. Okrem levov tu žijú zostávajúci členovia Veľkej päťky. Okrem toho je Pongola rajom ornitológov - žije tu nad 400 druhov vtákov.

Zážitky: 
-Krásy Svazijska
-Rezervácia Pongola
Stravovanie: raňajky - obed - večera

9. deň - Pongola - plavba po jazere

Deň začneme plavbou po jazere. Okrem hrochov a krokodílov okolo si budeme užívať pokojnú atmosféru, ticho a výhľady na okolitú krajinu. Po návrate do lodge, ktorá sama o sebe je úžasným zážitkom, vyrazíme hlbšie do kraja kedysi mocného kmeňa Zulu a cestou si budeme hovoriť o krvavej histórii tohto kraja. Cieľom je mestečko Hluhluwe, kde sa ubytujeme na 2 noci. Popoludní navštívime Zulu dedinu, aby sme sa zoznámili s históriou tohto kedysi najsilnejšieho kmeňa v Afrike. Zuluovia v čase najväčšej slávy kontrolovali územie väčšie ako Rímska ríša. V podvečer budeme mať čas na odpočinok v lodži s vychladeným drinkom v ruke a výhľad na rieku pred nami.

Zážitky
:
- Plavba po jazere Jozini
- Rezervácia Pongola
- Dejiny kmeňa Zulu
Stravovanie: raňajky - obed - večera

10. deň - Safari vo Hluhluwe-iMfolozi

Dnešný deň vášho zájazdu do Juhoafrickej republiky vás čaká safari v jednom z najkrajších juhoafrických safari parkov - Hluhluwe-iMfolozi. Okrem nádhernej krajiny je Hluhluwe preslávené populáciou nosorožcov. Tento ohrozený druh sa tu darí chrániť a ich populácia sa úspešne množí. Máte veľkú šancu vidieť bieleho aj ešte ohroženějšího čierneho nosorožca. Dnešný celý deň venujete safari a hľadanie vtákov, šeliem, gaziel a ďalšej "hávede" v tejto krasnej rezervácii plných úžasných výhľadov a panorám. Po celodennom pobyte na safari sa vrátite späť do našej lodge na večeru.

Zážitky:
- Safari v rezervácii Hluhluwe-iMfolozi
- Safari v otvorenom vozni
Stravovanie: raňajky - obed - večera

11.deň- do Dračích hôr

Dračie hory sú tiež nazývané "uKhahlamba" mohutným horským masívom na hraniciach Južnej Afriky a Lesotha. Sú to nádherné vrcholky, ktorého stráne sú v čase dažďov zelenej a nad nimi sa týči skalná hradba hôr. Po raňajkách vyrazíte do tohto raja milovníkov prírody. V horách vás čakajú dve noci a celý deň na ich preskúmanie. Dnešný deň bude viac o cestovaní a do hôr dorazíte popoludní.

Zážitky:
- Panoráma Dračích hôr
- Národný park Royal Natal
- Múzeum Talana
Stravovanie: raňajky - obed - večera

12.deň - Vrcholky Dračích hôr

Dnešok nášho poznávacieho zájazdu po Juhoafrickej republike budete takmer na dohľad kráľovstva Lesotho. Celý deň budete prežívať uprostred hôr. Vyrazíte na trek v Dračích horách a budete si užívať nádherné výhľady a panorámy. Počas túry určite objavíte niektoré z křováckých malieb na skalách. Deň bude len o vašej chuti a kondícii. Každý si hory užije po svojom.

Zážitky:
- Trek v Dračích horách
- Křovácké maľby na skalách
- Kolónia supov pod nami
- Za príplatok je možné zaistiť prechádzku na koňoch, štvorkolky, rybárčenie ...
Stravovanie: raňajky - obed - večera

13. deň - Odlet

Po raňajkách opustíte Dračie hory a budete sa lúčiť s Afrikou. Cestou sa ešte zastavíte v múzeu Nelsona Mandelu, navštívite miesto, kde bol zatknutý pred svojím mnohoročným väznením. Potom vás čaká odbavenie na letisku (pri neexistujúcom leteckom spojení transfer autom do Johannesburgu na letisko) a odlet domov.

Zážitky: - Miesta spojené so životom Nelsona Mandelu
Stravovanie: raňajky

14. deň - návrat domov

Termín 07.05.- 25.05.2023
Termín 07.05.- 25.05.20233150 2890,- EUR

Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe

Cena zahrňuje

 • Letenku Praha / Viedeň/Budapešť - Johannesburg // Pietermaritzburg - Praha / Viedeň/Budapešť
 • Transfer z letiska do hotela a späť v Južnej Afrike
 • 11x ubytovanie v dvojposteľových izbách podľa programu
 • Strava podľa programu (11x raňajky, 8x obed, 8x večera)
 • Anglicky hovoriaci sprievodca po dobu poznávacieho zájazdu
 • Český sprievodca po celý čas zájazdu
 • Vstupy do všetkých uvedených národných parkov, rezervácií a pamiatok
 • Aktivity a vstupy podľa programu (ak nie je uvedené inak)
 • Zdravotné poistenie
 • Zákonné poistenie CK proti úpadku

Cena nezahrňuje

 • Mezinárodnú letenku

 • Cestovné poistenie a pripoistenie

 • Osobné výdaje a sprepitné

 • vízum(občania Českej a Slovenskej Republiky nepotrebujú)

Poznávací zájazd do Južnej Afriky so slovenským sprievodcom-14 dní. Chcem vedieť viac