Poznávací zájazd do Južnej Afriky s českým sprievodcom-11 dní

Kapské Mesto,safari v Krüger NP, Panorama Route
Juhoafrická republika - Hviezdy Afriky
Spoznajme spoločne to najslávnejšie z Juhoafrickej republiky na jednom zájazde - jedinečné Kapské Mesto sa jeho šarmom a nádhernou polohou pod Stolovou horou a kráľa safari - Krügerov národný park. Za dva týždne dovolenky spoznáte dve ikony Južnej Afriky tak, že sa tu budete cítiť ako doma. V Kapskom Meste sa vydáme na Stolové hory k Mysu Dobrej Nádeje, od nábrežia na Sea Pointu medzi vinice a farmy postavené v klasickom holandskom štýle. Môžeme si vyšliapať na Stolovú horu alebo si dať pohárik vína v niektorej zo štýlových vinární. Druhú časť zájazdu do Juhoafrickej republike strávime v buši na safari. Počas niekoľkých nasledujúcich dní prežijeme pocitovo mesiac. Zažijeme veľa rôznorodých zážitkov - pešie safari v súkromnej rezervácii, safari vo vozidle 4x4, nádhernú a scénickú Panorama Route s tretím najväčším kaňonom na svete, strávime celý deň na safari v Krüger NP ... k tomu pikniky, grilovanie a veľa zábavy. Ak je to vaša prvá cesta do Južnej Afriky, budete sa chcieť vrátiť a spoznať Južnú Afriku ešte viac. Okúsite to, čo robí Afriku Afrikou a prečo sa sem tak radi vraciame.

Malá skupinka 6 - 12 osôb, žiadne veľké autobusy.

Na čo sa môžete tešiť

Kapské Mesto - matka miest

Mys Dobrej Nádeje, Cape Point

Scénické cesty vytesané v skale - Chapman 's Peak Drive

Vinice a víno - celý deň v kraji vína

Signálna hora, Stolová hora

Prechádzky v prírode a zážitok zo súkromnej rezervácie

Safari na pešo v súkromnej rezervácii

Safari v otvorenom 4x4 aute

Celodenné safari v Krügerovom národnom parku

Panorama Route

Blyde River Canyon - Three rondavels

Bourke 's Luck Potholes

God 's window

Dullstroom

Cena od: 2720,- EUR
Noci v destinácii 8/ dni zájazdu: 11
Napíšte nám:

Program

1. deň - odlet z Prahy, Viedne prípadne z Budapešti

2. deň- Vitajte v Južnej Afrike - zoznámte sa

Na letisko sa po prílete stretneme s našim miestnym vodičom a rovno sa vydáme zoznámiť s matkou miest - Kapským Mestom. Prejdeme si mesto malajskou štvrtou Bo Kaap, pozrieme sa na Kapskú pevnosť, sídlo Parlamentu, prejdeme si pôvodné historické záhrady, ktoré boli zrodom pôvodné Kapské kolónie. Vydáme sa do obľúbenej časti Sea Point ku Camp 's Bay, kde stojí tie najkrajšie vily a sídla. Popoludní navštívime nákupné centrum postavené v mieste starých dokov - Waterfront. Nakoniec sa ubytujeme v hoteli a bude čas na odpočinok pri bazéne alebo pri bare.

Zážitky:
- Okružná prehliadka Kapského Mesta
Stravovanie: raňajky v lietadle

3. deň - Mys Dobrej Nádeje

Po raňajkách vás vyzdvihne vodič a vydáme sa na slávne Mys Dobrej nádeje a Cape Point. Cestou navštívime prístavné mesto Hout Bay s trhoviskom na nákup darčekov. Z auta presadneme na loď, ktorá pláva ku kolóniu tuleňov. U Hout Bay žijú tisíce týchto úžasných morských tvorov. Po plavbe pokračujeme po jednej z najkrajších panoramatických ciest cez Chapman 's Peak až do cieľa dnešného dňa - preskúmame národný park Mys Dobrej nádeje na Kapskom polostrove. Lanovkou vyjdeme na Cape Point - k majáku, ktorý bol nádejou pre námorníkov vracajúci sa do Európy. A pešo alebo autom Pohnite k mysu Dobrej Nádeje - nejjihozápadnějšímu cípe Afriky. Cestou späť do mesta sa zastavíme na Boulder 's Beach, kde žije kolónie tučniakov. Títo nádherní vtáci vám budú tak blízko, že budete cítiť ich zápach a pozorovať husté vode odolné peria. Do Kapského Mesta sa vrátime navečer a môžeme si zájsť do niektorej reštaurácie na večeru (nie je v cene zájazdu).

Zážitky:
- Camp 's Bay a pobrežia pozdĺž Atlantiku
- Plavba po mori
- Mys Dobrej nádeje
- Cape Point
- Kolónia tučniakov na Boulder 's Beach
- Simon 's Town
- Chapman 's Peak Drive
- scénickým cesty, ktorá patrí k najkrajším na svete
Stravovanie: raňajky
 
 

4. deň- Kapské Mesto vinice a víno

Dnešok bude o krásnej krajine v okolí Kapského Mesta. Ráno vyrazíme do kraja viníc a vína. Navštívime Franschhoek so svojou starobylou architektúrou, kaviarničkami a reštauráciami pozdĺž hlavnej ulice. Domčeky v starom holandskom štýle sú útulné a fotogenické. Po prechádzke bude čas na prvú ochutnávku vína. Vybrali sme vinicu Boschendal Estate. Má krásnu polohu, výhľady do kraja a 300 rokov tradície výroby vína. Či ste milovníci vína alebo nie, oceníte krásu a atmosféru miesta. Po ochutnávke vín sa presunieme do oblasti Stellenbosch. Stellenbosch je druhé najstaršie mesto v Južnej Afrike a súčasne je študentským mestom. Atmosféra je tu úplne iná - veľa mladých ľudí, trendy barov, a mesto pôsobí energickejším dojmom. V okolí je cez 100 viníc a aj tu vína ochutnáte. Vybrali sme vinicu Lanzerac, kde posedíte s niekoľkými pohármi vína. V podvečer sa vrátite späť do Kapského Mesta.

Zážitky:
- Fraschhoek
- prechádzka starobylým mestečkom s koloniálnou atmosférou
- Stellenbosch
- centrum vinárstva
- návšteva 2 viníc s ochutnávkami vína
Stravovanie: raňajky

5. deň- Kapské mesto podľa vás

Dnešné dopoludnie si naplánujeme so svojím sprievodcom podľa našej chuti a podľa počasia. Budeme mať od rána do odletu k dispozícii auto so sprievodcom pre ďalšie poznávanie Kapského Mesta - môžeme vyraziť na Stolovú Horu ,ak počasie dovolí (lístok na lanovku nie je v cene zájazdu) alebo na Signálna horu, z ktorej je krásny výhľad na mesto, môžete sa prejsť malajskou štvrtou, dať si niekde kávu alebo víno, popr. vyraziť za nákupmi darčekov ... Je to len o vašej chuti. My vám radi odporučíme. Po obede nás vodič odvezie na letisko, odkiaľ odletíme do Johannesburgu. V Johannesburgu nás vyzdvihne vodič a odvezie do lodge, kde si môžeme oddýchnuť. Vybrali sme miesto na okraji mesta uprostred africkej buše. Popoludní môžete odpočívať na terase alebo si pretiahnuť nohy na túre (sami alebo so sprievodcom), vyraziť na horskom bicykli (na pozemku je 50 km trás), dokonca si zarybárčiť alebo sa vykúpať v bazéne (aktivity nie sú v cene) ...

Zážitky:
- Kapské Mesto privátne a podľa vás
- Stolová Hora
Stravovanie: raňajky

6. deň- Na safari do Krügerovho NP

Skoro ráno odídeme z Johannesburgu smerom na východ do provincie Mpumalanga. Rýchlo opustíme nudnú a plochú krajinu okolo Johannesburgu a po rýchlej diaľnici sa dostaneme do zvlnenej a fotogenickej krajiny. Zídeme z diaľnice, aby sme prechádzali krásnou krajinou okolo mestečka Dullstroom - centra muškárenia a rybárčenia. Tu sa zastavíme na obed (na vlastné náklady). Dullstroom je malé príjemné mestečko s mnohými reštauráciami a obchodíkmi. Potom sa už priblížime k Dračím horám a budeme stúpať do výšok cez 2.000 m nad morom a klesať priesmyky zídeme o 1.000 m ktorej na rovinatú krajinu u Krügerovho národného parku. Ubytujeme sa v súkromnej safari rezervácii.

Zážitky:
- Príjemný Dullstroom
- Scénická krajina Dračích hôr
- Ubytovanie v privátnej rezervácii vo Veľkom Krugerovom parku
Stravovanie: raňajky - večera
 

7. deň - Safari v súkromnej rezervácii - hurá do buše

Naše prvé africké ráno v buši - vstaneme pred svitaním, s východom slnka si dáme búrske raňajky - sucháre a kafe ... a vyrazíme na pešie safari - prechádzku buši s miestnym sprievodcom. Budeme cítiť vôňu buše, počuť tiché zvuky, ktoré z auta nevnímate, budeme pozorovať drobný hmyz a malé živočíchy, stopovať tie zvieratá, ktoré neuvidíme, ale vďaka stopám vieme, že tu sú a oni vidia nás ... Po pešom safari, ktoré patrí k tým najsilnejším zážitkom aj v Afrike, sa vrátime do lodge, kde bude pripravený brunch. V lodži budeme mať čas vstrebávať rannej zážitky, skúr než vyrazíme na safari v otvorenom vozni 4x4. Popoludní, kedy sa bude pomaly ochladzovať, už budeme hľadať veľké mačky, slony, nosorožce, zebry, žirafy, antilopy, vtáky ... V aute sa budeme po buši pohybovať až do zotmenia. Bude to prvý z mnohých našich safari zážitkov. Za tmy sa vrátime do lodge na večeru. Okolo ohňa si potom budeme rozprávať o dnešných "úlovkoch". V rezervácii žije celá veľká päťka (lev, leopard, nosorožec, slon, byvol) a dúfajme v šťastie, že ich aj objavíme. Safari je zakaždým iné a vždy prináša prekvapenia ... Večer si u rozloženého ohňa pod africkou oblohou budeme rozprávať príbehy a zážitky z dnešného dňa.

Zážitky:
- Ranné pešie safari
- Popoludňajší safari v otvorenom vozni 4x4
- Zážitky v súkromnej safari rezervácii Stravovanie: raňajky - obed - večera

8. deň-Panorama Route - Blyde River Canyon, Krügerov národný park

Po raňajkách opustíme luxus súkromnej lodge a vydáme sa na Panorama Route. To je jedna z nejscénickejších trás v Južnej Afrike. Budeme obdivovať krásy kaňonu rieky Blyde (Blyde River Canyon), Bourke 's Luck Potholes a príbehy s týmto miestom spojené. Výhľady z náhornej planiny do Lowveld patrí medzi tie úchvatné výhľady, na ktoré sa nezabúda. Z náhornej planiny u God 's Window vyhliadneme dole do nekonečných plání provincie Mpumalanga. Popoludní sa ubytujeme v susedstve slávneho Krügerovho národného parku a začneme sa tešiť na ďalšie safari dobrodružstvo.

Zážitky:
- Panorama Route
- Blyde River Canyon
- Three Rondawels
- God 's Window
- Bourke 's Luck Potholes
- Kowyns Pass
Stravovanie: raňajky - večera

9. deň - Celodenné safari v Krügeri

Parkom budeme prechádzať od skorého rána až do večerného zatvorenia vstupných brán. Budeme mať nekonečne veľa možností vidieť veľa zvierat a dúfajme aj tie, ktoré sa nám v minulých dňoch skrývali. V Krügeri žijú, okrem Veľkej päťky (lev, leopard, byvol, nosorožec, slon) tiež krásne antilopy kudu, Nyala, spúšte zebier a žiráf ... Počas dňa sa zastavíme na niekoľkých odpočívadlách, kde si pretiahneme nohy a na niektorom z nich si dáme obed ( na vlastné náklady). Večer sa vrátime na večeru do našej lodge v Hazyview.

Zážitky:
- Celodenné safari v Krügerovom národnom parku
Stravovanie: raňajky - večera

10. deň - Odlet

Po pokojných raňajkách si sadneme späť do nášho nákladiaku a vyrazíme späť do Johannesburgu. Na letisku sa rozlúčime s naším sprievodcom a odbavíme sa k letu domov ...

Zážitky:
- Krajina provincie Mpumalanga
- Long Tom pass
Stravovanie: raňajky

11.deň- návrat domov

Termín 19.04.- 29.04.2022
Termín 19.04.- 29.04.20222950,-EUR 2720 EUR

Cena za osobu v dvojlôžkovej izbe

Cena zahrňuje

 • Letenku Praha / Viedeň / Budapešť- Kapské Mesto - Johannesburg - Praha / Viedeň / Budapešť
 • Privátny transfer z letiska v Kapskom Meste do hotela
 • Celodenný privátny výlet na Mys Dobrej Nádej
 • Celodenný privátny výlet na vinice s 2 ochutnávkami vína
 • Poldenný program v Kapskom Meste s privátnym sprievodcom / vodičom
 • Transfer z letiska v Johannesburgu do hotela
 • 3x ubytovanie v Kapskom Meste v hoteli 4 * (Cape Milner alebo podobný) s raňajkami
 • 5x ubytovanie v pohodlných lodžiách v dvojlôžkových izbách
 • Stravovanie podľa programu (8x raňajky, 1x obed, 4x večera)
 • Privátny limuzínový servis v Kapskom Meste
 • Expedičné auto so sprievodcom/vodičom v Johannesburgu a na safari
 • Anglicky hovoriaceho sprievodcu na výletoch
 • Našeho českého sprievodcu po celú dobu zájazdu (je s vami v hoteli a pomôže zabezpečiť večeru, preložiť jedálny lístok atď).
 • Kvalifikovaného anglicky hovoriaceho sprievodcu v Južnej Afrike
 • Vstupy do všetkých rezervácií a parkov vr. konzervačných poplatkov
 • Aktivity uvedené v programe v safari časti 
 • pešie safari
 • safari v otvorenom aute 4x4
 • Panorama Route
 • Blyde River Canyon, Bourke 's Luck Potholes, God' s window
 • Celodenné safari v Krüger
 

Cena nezahrňuje

 • Mezinárodnú letenku

 • Cestovné poistenie a pripoistenie

 • Osobné výdaje a sprepitné

 • vízum(občania Českej a Slovenskej Republiky nepotrebujú)

Poznávací zájazd do Južnej Afriky s českým sprievodcom-11 dní. Chcem vedieť viac